Ny topp konsert
Konsertdato: 27. mai 2006
Sist lørdag entret rockegruppa «Tyven», som er sammenlignet med Trang Fødsel og DeLillos, fra Hammerfest for andre gang scenen på Redrum.
Gruppa, som hadde sin første konsert og slapp sin første cd på samme scenen, leverte flere av sine etter hvert kjente slagere som ofte er spilt på radio. Og det var et heltent gjeng, med foreløpige få konserter på samvittigheten, som ga alt til et nesten stappfullt lokale.
Spilte Geggen-låt
Det som imidlertid overrasket litt var at de spilte ut fire-fem låter som er fra andre kjente grupper, her kan nevnes Dum Dum boys, og ikke minst vår egen Geggen, som fikk låten «Brun kafe» tolket på sin måte. Sistnevnte var i lokalet og kunne gi Tyven ståkarakter for deres litt rockete tolkning av låta.
Stor stemning
På kveldens konsert viste publikum å sette stor pris på musikken og applausen runget etter hver eneste låt, og etter endt konsert ble de trampeklappet frem igjen og måtte gi flere ekstranummer. At det lille området av gulvet som var ledig foran scenen ble fylt opp av dansende, var vel som forventet. De spiller fengende musikk som absolutt er lett dansbart.
Skal spille på Midnattsrocken
Etter konserten spurte jeg gruppas frontfigur, Arve Solvi Paulsen, om deres videre konsertplaner. Han opplyste at de ikke hadde så store planene fremover med mange konserter, men at de skulle delta på den store rockehappeningen i Lakselv i sommer.
Midnatts-rocken som går av stabelen fra 20. til 23. juli 2006. Når publikum i Hammerfest vil få smake mer av gruppas repertoar er ikke klart i skrivende stund.
Tyven er:
- Jørgen Johnsen (bass)
- Arve Solvi Paulsen (sang)
- Tor-Ørjan Holm (trommer)
- Knut Alfred Olaussen (gitar)
- Håkon Follien (piano)
Publisert: 7. desember 2014