
Måtte ta et bilde i natt, var så fint ute
Dermed var denne Perletursesongen startet og i dag gikk æ til perleturpunktet som er etablert ved veiens ende øverst oppe i Kokelvdalen.
Men æ nøyde mæ ikke med det, måtte i min vane tro også gå helt inn til fossen som er i enden av traktorstien 🚜, da æ alltid går dit på mine turer her oppe.
Værmessig så var det ikke så aller verst i dag, tatt i betraktning været vi hadde i går, overskyet med bittelitt sol, 7-8 grader og litt vind. ⛅🌬
Fikk på turen opp en artig opplevelse som innbefattet både «tamme» og ville dyr som har Kokelvdalen som sitt favorittområde.
Da æ kom i starten av Kokelvdalen, så æ to rein som «lekte» med en helt hvit hare 🐇 og æ kunne komme ganske så nært før dem oppdaga mæ og kanskje det var fordi dem så ut til å ha det veldig artig.
Da æ kom så nært at dem oppdaga mæ og begynte å bevege sæ lenger unna mæ, spratt det fram en helt hvit hare 🐇 til, og stakk av inn blant trærne.
For egen del helsemessig så er det så fint å gå mine trimturer inn langs dalen, fordi veien her er myk og ikke er så hard som asfalten langs fylkesveien.
Må vel også nevne at før æ starta på turen inn dalen, så gikk æ først til butikken, da æ trengte noen viktige varer (nei, det var ikke øl denne gangen :D)
Endomondo tracket og noen få bilder ligger i galleriet under.
- Måtte ta et bilde i natt, var så fint ute
- I Kokelva så har vannmengden minket betydelig i det siste
- Rottelvbrua
- Kokelvdalfossen er fortsatt stor
- Minegenfosseselfie
Publisert: 24. mai 2018