
Hmmm, våt og det begynne å bli kaldere
Dagens tur kan vel sies æ være i etterpåklokskapens tegn, men først dagens vær. Enkelt og greit ufyselig! 😲😬
Nordvest kuling, som var ganske kraftig i kastan, regn og sludd og ikke mer enn 3-4 grader, altså sommer i Finnmark.
I starten av teksten skrev æ «i etterpåklokskapens tegn» og årsaken til dette utsagnet er at når æ hadde kommet mæ hjem så æ ut som ei drukna katte og det var nesten så æ hadde neglsprett.
Og det var da æ fant ut at æ burde ha kledd på mæ den 100% vanntette jakka og bukse, og ikke klær som var vannavvisende, og ikke minst stillongsen, tykk genser og tykke hansker.
Får ha det i bakhodet hvis æ skal ut å gå på trimtur i morra (hvis, du liksom 😂), så fremt været er det samme som i dag.
Ifølge det værguruan sa om været (med et lite smil), så skal dette nesten vinterværet fortsette iallefall ei uke til. 😧😧
Da er det vel bare at æ får finne frem egnet klær for det været som til en hver tid er gjeldende, og ikke se sæ blind på kalenderen, som æ har en stygg tendens til.
Endomondo sporet turen og dagens uværsbilder er i galleriet under.
- Før æ starta på dagens iskalde opplevelse. måtte æ på butikken først
- Inn med varene og neste stopp Masterelv
- Etter Masterelv fant glupingen (aka æ) ut at han skulle gå oppover Kokelvdalen
- Blitt litt våtere og faktisk litt kald også
- Hvis en ser nøye så er de hvite flekkene på bildet SNØ
- Dæsken kor æ angra at æ gikk helt til veiens ende i kaldværet
- Blitt rimelig kald nå og selvfølgelig måtte jo vinden øke på. 😠😠
Publisert: 4. juni 2018