Etter lang tid med redusert helse og hvor mine trimturer stort sett har foregått stort sett på flatmark, klarte æ i dag å komme mæ opp på fjellet. Målet for dagens tur var faktisk ikke opp på fjellet i det hele tatt, men etter at æ hadde gått et stykke bortover sletta ovenfor kirka, titta æ oppover fjellet.
Der lå varden og lokket i solskinnet og æ tenkte at æ kan jo alltids forsøke å gå opp, om æ ikke klarte det hadde æ i det minste prøvd. Og æ klarte det, det var mye tyngre enn æ hadde trodd, men med mange pauser, mye vanninntak og bruke lang tid, så gikk det. 😀
Syns faktisk at en liten milepæl etter alle de sykdommene som har plaga mæ siden oktober i fjor, har jeg med mine trimturer klart å spasere «hele» 240 kilometer siden årsskiftet og det er jo ikke ille. Satser på at æ vil klare å komme mæ opp på fjellet fra nu av, såfremt været ikke er for ille da.
Endomondo registrerte dagens milepæltur og under noen bilder også.
- På tur bort til området ved kirka
- Etter at æ kom til kirka, ville æ prøve opp fjellsiden
- Enda godt at det var litt vind i dag, svetta og pæsa som gris
- Trur du jaggu at æ klarte å komme mæ opp til Varden
- Ser passe fornøyd ut, årets første hit
- Nesten hjemme igjen, veldig fornøyd.
Publisert: 11. juli 2016