Etter et par dager med regn og et litt ufyselig vær, så kom endelig finvær, ikke den helt store varmen, men flott for fjelltur.
Egentlig så bryr æ mæ ikke så mye om været (får ikke gjort en dritt med det allikevel), men æ liker nu helst fint vær når æ går mine fjellturer.
I dag kjørte æ til kirka (etter en tur på butikken) og gikk derfra opp til varden for n’te gang. Kanskje tunge bakker opp på de forskjellige fjelltoppene og puster og peser som en strandet hval.
Men det er så deilig etterpå og ikke minst å sitte på toppene og nyte utsikta og kroppen føles så mye bedre ut etter en slik tur, uansett om det kan bli veldig tungt enkelte ganger.
På bildet til høyre har æ slått sammen de to turene som ble registrert på Endomondo (som egentlig er en tur) og da ble turruta seende slik ut.
Klarte å stoppe registreringen av turen på Endomondo, så dagen tur er i to turer, tur 1 og tur 2 og under noen bilder.
- Opp der bak mæ planlegg æ turen opp.
- Varden for n'te gang
- Varden på toppen av Russefjellet
- Et lite tjern gikk æ også forbi
- Nedover langs denne lille bekken (litt skjult bak træet)
- Rottelvbrua, kor æ signerte trimboka
- Dessverre så er ikke avfallet ved grustaket fjernet enda
- Kirka og bilen til høyre
- Fremme ved bilen og nå skal æ hjem og spise grøt.