Som lovet på værmeldingen ble det et helt fantastiskt vær i dag, nesten 20 grader, knall sol og nesten vindstille.
Etter frokost og litt avslapping kledde æ mæ for tur, hoppet inn i bilen og kjørte litt oppover Kokelvdalen før æ starta opp fjellet mot Rottoppen.
Det ble ikke så langt i antall kilometer, totalt kun 3,2 km, men det var stigning hele veien, så trimfaktoren ble ivaretatt.
Og for en utsikt det er derfra og i slikt vær ble æ sittende på toppen i nesten en time, før vinden dreide mot nord-nordøst og det ble en liten tanke kaldere.
Dermed starta æ på hjemturen og æ må innrømme at æ hadde egentlig planlagt å gå derfra til varden , men gikk hjem istedenfor, det blir sikkert en ny tur opp til varden om ikke så lenge, så æ hadde ikke så dårlig samvittighet.
Under noen bilder fra turen (ble ikke å starte Endomondo pga. lite strøm på mobilen):
- Klar for tur igjen (hmm, bilen tok visst fokusen her).
- Et lite stemningsbilde på tur opp.
- I godt driv oppover og varmt var det.
- Rottoppen, med sin fantastiske utsikt.
- Utsikt opp mot Hjertesmertevannet og enden av bilveien i Kokelvdalen.
- Måtte ta på t-skjorta etter en stund, da vinden dreide nord-nordøst. En liten tanke kaldere.
Pingback: Rottoppen | Bjørnar sin blogg