
Meridianstøtta bader i sol
I dag skinte sola fra en nesten skyfri himmel, men kun 4-5 plussgrader gjorde at det var litt kjølig i skyggen i dag, men ingen nedbør og det er jo egentlig det viktigste. 😁
Som vanlig er min start på dagen medisin og frokost og etter litt tid i godstolen er æ klar for tur, men i dag var starten på dagen langt fra fin.
Dårlig form og trodde at det ville bli en forholdsvis kort trimtur, men da æ kom bort til Storelvbrua ble formen litt bedre og æ bestemte mæ for en tur til Fuglenes.
Da æ kom hjem skulle det vise sæ at dagens tur faktisk ble en av de lengste turene så langt i år, så det lønne sæ å være standhaftig.
På returen gikk æ rundt Storvannet og deretter inn på min vanlige rute opp til Krutthusgata og kirka før hjemturen ble unnagjort.
MapMyWalk sporet turen og dagens solskinnsbilder er i galleriet under.
- Dagens lange tur
- Indre havn
- MS Nordlys på tur inn til kai
- Havna sett fra Mollafjæra
- Nyeste tilskudd til småbåtflåten
- Meridianstøtta
- Selfie ved Meridianstøtta
- Hammerfest Industriservice på Fuglenes
- Ytterst på Fuglenesmoloen
- Måtte no ta et bilde av Fyrlykta også
- Nye Hammerfest Sykehus den 9. mai
- Storvannet og fortsatt sol og deilig
- Reinen har ankommet byen, dvs. at reingjerdet ikke fungerer
- Godt at det er en benk i parken, så en hvil og et bilde